Kowboju, witaj w zdroju!

Kto powiedział, że fantastyczne przygody przeżywa się tylko za siódmą górą i siódmą rzeką? Albo na Marsie?  Albo na wyspie pośrodku oceanu? No właśnie…A kowboj Johnny Wichura przekonuje, że można wspaniale się bawić i miło spędzać czas w Polanicy-Zdroju. On to wie najlepiej, bo tutaj jeździł na grzbiecie niedźwiedzia, buszował wśród wysokich drzew i zajadał smakowitości, o których nie potrafił zapomnieć. Choć jego mamusia gotowała po mistrzowsku. Dzięki tej książeczce zrozumiesz, dlaczego dzielny Wichura zasypia teraz z pocztówką z Polanicy pod poduszką. Ale ćśś, bo to wielka tajemnica.

„Kowboju, witaj w zdroju !” jest barwnie ilustrowaną, przygodowo-sensacyjną opowieścią dla dzieci w wieku 4-9 lat zawierająca elementy wiedzy ekologicznej i regionalnej.

Cele które przyświecały podczas pracy nad tym wydawnictwem to przede wszystkim: nauka przez zabawę – książeczka zawiera elementy edukacyjne podane w inspirujący, ciekawy sposób; ekologiczna edukacja regionalna – treści zachęcające najmłodszych do penetrowania sudeckiej przyrody; promocja Polanicy-Zdroju oraz Ziemi Kłodzkiej – jednego z najpiękniejszych zakątków naszego kraju.

Wszystkie zawarte w książce informacje dotyczące flory i fauny naszego regionu były szczegółowo konsultowane z pracownikami merytorycznymi Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej, dzięki czemu czytelnik zdobywa wiedzę pełną i sprawdzoną.

Autorką tekstu jest autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży Agnieszka Urbańska, natomiast piękne ilustracje wykonała Katarzyna Gawron-Mięksiak.

Materiał ze spotkania promocyjnego dostępny pod adresami:

http://dkl.doba.pl/artykul/-kowboju-witaj-w-zdroju-/10048/15

http://www.tvklodzka.pl/kowboju-witaj-w-zdroju/

tytuł autor isbn format rok wydania

Kowboju, witaj w zdroju!

Agnieszka Urbańska (tekst)
Katarzyna Gawron-Mięksiak (ilustracje)

9788364338205

Okładka: twarda

ilość stron: 104

format: 220x220 mm

2016