SMOLBALL®. Najwszechstronniejsza gra zespołowa

 

Pomysł tej gry narodził się na początku lat 70. XX w. podczas letniego obozu sportowego. Było nas ponad 50 studentów i studentek, którzy chcieli grać w tenisa, ale do dyspozycji mieliśmy tylko dwa korty. Zaproponowałem abyśmy zdjęli siatki, ustawili małe bramki i zagrali w tenisa drużynowego. Koledzy wyśmiali mnie, ale ja uważałem, że pomysł nie jest wcale taki zwariowany. Dzisiaj gra w Smolball® popularna jest w wielu krajach całego świata

Wciągająca, fascynująca, emocjonująca. Jeżeli takie opinie wydają jednomyślnie ludzie, którzy przygodę z nową grą rozpoczęli godzinę wcześniej, to znak, że mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym. I Smolball® rzeczywiście taki jest.

Bartosz Król w magazynie sportowym „Tempo” (2005)

Janusz Smolinski – właściciel gry i marki Smolball®. Absolwent warszawskiej AWF na kierunku trenerskim. W 1979 r. wyjechał do Szwajcarii, gdzie podjął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Baugewerbliche Berufsschule w Zürichu, realizując w niej jednocześnie swój pomysł „drużynowego tenisa” z czasów studenckich.

 wersja językowa polska (2016)                 wersja językowa angielska (2017)