Lądek-Zdrój – magiczne lustro czasu

KURORT… – Lądek-Zdrój to miejsce niezwykłe, gdzie czas płynie wolniej, a wszystko toczy się spokojnym, naturalnym rytmem.

CZAS… – Dzieje Lądka, jako najstarszego w Polsce uzdrowiska, ściśle związane są z ciekawą historią całej Ziemi Kłodzkiej.

ZWIERCIADŁO… – Stare fotografie zatrzymują nasz wzrok na dłużej i dają wspaniałą możliwość znalezienia się w dawnych czasach.

Album powstał z inicjatywy i dzięki osobistemu zaangażowaniu Jerzego Szymańczyka – Prezesa Zarządu Lądeckich Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Zachwyca mnie urok i wyjątkowość Lądka-Zdroju, słynącego szczególnie swoimi cennymi walorami uzdrowiskowymi. Nie bez powodu przypisuje się mu miano jednego z najpiękniejszych polskich kurortów. Jego położenie blisko gór sprawia, że panuje tu wyjątkowy klimat i spokój. Jako najstarsze uzdrowisko w Polsce lądecki zdrój poszczycić się może niezwykłą historią, również jako miejsce odpoczynku wielu znanych osobistości. Bywali tu król Prus Fryderyk II Wielki, car Rosji Aleksander I, niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe czy też przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams. Unikalne zabytki liczne atrakcje turystyczne oraz bogactwo kulturowe sprawiają, że jest to miejsce magiczne i niebanalne.

Jerzy Szymańczyk

Recenzja Henryka Martenki zamieszczona w nr 31/2022 tygodnika „Angora”

Autor: Zbigniew Franczukowski

Pocztówki archiwalne: Marek Rafałko

Rok wydania: 2021

ISBN: 978-83-961863-5-5

Ilość stron: 132

Oprawa: twarda

Format: 22 x 22 cm