Najpiękniejsze polskie uzdrowiska

Trzytomowa publikacja, zrealizowana pod patronatem Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich oraz Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP prezentująca walory uzdrowiskowe naszego kraju w językach polskim i angielskim.

Wydawnictwo stanowi kompendium wiedzy podane w przystępnej formie graficznej. Starannie dobrane wysokiej jakości współczesne i archiwalne fotografie uzupełniają informacje o profilach leczniczych poszczególnych uzdrowisk, atrakcjach turystycznych, propozycjach spędzenia wolnego czasu czy ciekawostkach z historii. Różnorodne wiadomości poparte ciekawym materiałem zdjęciowym zachęcają turystów i kuracjuszy do odwiedzenia wybranych przez siebie polskich kurortów. Do każdego z uzdrowisk zaprasza, bądź wypowiada się o nim, jedna z wybitnych polskich postaci medialnych.

rok wydania 2009-2010

 

 

Podążając od Bałtyku po Sudety i Karpaty wszędzie napotykamy uzdrowiska, od stuleci przyciągające swą urodą i tradycjami. Znakomite walory krajobrazowe, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych polskie uzdrowiska zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Z tych unikalnych darów natury możemy korzystać nie tylko my, ale także tysiące kuracjuszy z całego świata.
Serdecznie zapraszam do naszych zdrojów, gdzie pod czujnym okiem specjalistów, odzyskacie Państwo zdrowie, spokój i radość życia.

Jerzy Szymańczyk
prezes zarządu Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich